Latvijas valstij, atgūstot neatkarību, 20.gs.nogalē pakāpeniski tika atcelti PSRS normatīvie akti un standarti (GOST, SNIP, RD u.c.). To aizstāšana ar Latvijas Valsts un Eiropas Savienības (ES) standartiem sākās 90.gados un turpinās vēl šobrīd. Lai nodrošinātu pārejas procesu no vienas standartizācijas sistēmas uz citu, 1993.gadā tika dibināta Latvijas Elektrotehniskā komisija. 2014.gadā pēc biedrības “Latvijas Elektrotehniskā komisija” pievienošanas  “Latvijas Elektroenerģētiķu un Energobūvnieku asociācijai” (LEEA) tā kļuva par LEEA struktūrvienību “Latvijas Elektrotehnikas komiteja” (LEK).


LEK darbības mērķis ir nodrošināt vienotus un atzītus elektroietaišu un energobūvju projektēšanas, būvniecības un ekspluatācijas standartus Latvijas Republikā. Šie standarti aptver lielāko daļu elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošanas, pārvaldes un sadales elektroietaišu un siltumietaišu izbūves un ekspluatācijas vispārīgās prasības, kā arī to konkrētas tehniskās prasības un risinājumus LR. Bieži vien šādi risinājumi ir unikāli un nav atrodami citos LR normatīvajos aktos. LEK energostandartos iekļauti konstruktīvie risinājumi un normatīvās prasības ir rūpīgi ekspertu izvērtētas, tādejādi nodrošinot tehniski-ekonomisko rādītāju sabalansētību. Ar LEK energostandartu palīdzību tiek arī panākta vienota pieeja elektroietaišu ekspluatācijā un to būvprojektu izstrādē un ieviešanā.
Tirgū nepārtraukti parādās jaunas iekārtas un materiāli, tiek izstrādāti jauni likumi un būvnormatīvi, kā arī mūsdienu tendencēm atbilstoši elektroietaišu vadības tehniskie risinājumi, kas ir iemesls LEK energostandartos iekļauto prasību novecošanai. Tādejādi LEK energostandarti nepārtraukti tiek uzraudzīti un atjaunoti, izdoti precizētās redakcijās vai veikti to grozījumi.
LEK energostandartu izplatīšana tiek nodrošināta tikai elektroniskā formātā, kā arī tos var pasūtīt papīra formātā par papildus samaksu tīmekļvietnē: www.lekenergo.lv
LEK energostandarti lasīšanas režīmā ir pieejami bez maksas.
Detalizētu informāciju par LEK standartiem un to iegādi var apskatīt www.lekenergo.lv
Priekšlikumi un ierosinājumi LEK energostandartu precizēšanai iesniedzami e-pastā: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.